MZŠ Návsí

Citáty a jiné "hlášky"

"Štědrost lidského ducha může překonat jakoukoli nepřízeň osudu. Dokud bude mezi námi SOUCIT A PŘÍZEŇ, můžeme doufat." Nelson Mandela pří zahájení mistorvství světa ve fotbalu 2010
 

Návštěvní kniha

Napsat vzkaz


Honza    26 prosinec 2012 18:26
Ahoj, kdy začíná vyučování 3.1. nebo 2.1.? Kdo ví ať napíše, dík

zaza    17 prosinec 2012 07:09
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Chtěl bych se zeptat na jména nejmladších paní učitelek, které učí na škole.

sonny    28 září 2012 12:36
dobrý den chtěla jsme se zeptat kdy budou nějake videa ;)

zuzana    21 červen 2012 19:54
objedy jsou super když nejsou omáčky ;) :) :p :grin

veronika    21 červen 2012 19:48
děkuji

...    19 červen 2012 14:42
Prosím o přidání nové fotky se všemi učiteli, děkuji. :)

sony    03 únor 2012 18:58
kdy bude zase nějake videa třeba by mně zase nějake zajimalo třeba ten ples kdy bude

Sára    03 listopad 2011 18:31
Ahoj tahle škola je super :grin :grin :grin :grin :grin :grin vždy do ni vcházím s usměvem na rtech :) :) :) :) :) :) :) jenže mám jednu nevýhodu nechodí tu moje nej kamoška Tereza Stevková :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry ale jinak všechno OK 8) 8) 8) 8)

sonikk:))    23 říjen 2011 09:53
Tyhle stranky sou fantasticke :grin :grin :grin Tahle škola je bomba je skvěla jsem rada že do ni chodim :p :p :p :p a obědy tam jsou vyniikajici ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

sara    04 září 2011 16:47
Naše škola je super vždy se do ni těšim doufam že vy taky. ;) ;) ;) :) :)

.................    07 červen 2011 15:21
Prosím vás.. Kdy nahrajete aktuální foto učitelů ? :)
Komentář admina Komentář admina:
Je tam... 8)

Lydie Bojková    01 únor 2011 00:17
Vážení rodiče
Protože učím na naší škole od roku 1995, cítím se být její malou částí. Musím přiznat, že článek paní Šnajdrové ( mé kamarádky) mě velmi znepokojil. Nechci říci rozzlobil, naštval, ale opravdu jen znepokojil a nabudil ve smyslu dopídit se aspoň částečně pravdy o daném problému. Opravdu je to s tělesnou výchovou na naší škole tak špatné?
Je den pololetního vysvědčení. Nemusela bych, ale právě z výše uvedeného důvodu jsem si dala tu práci, že jsem probrala známky z Tv na vysvědčení u všech žáků naší školy. Je opravdu tak zoufale málo jedniček?
Jistě Vás zajímá výsledek mého průzkumu. Takže na 1.stupni ZŠ je 132 žáků a z nich 129 mělo na vysvědčení známku 1. Známku 2 dostali pouze 3 žáci. Jiná známka se na vysvědčení z Tv neobjevila.
Chci dodat z vlastní a denní zkušenosti, že děti tělesnou výchovu doslova a do písmene milují. Nemít Tv je pro děti tím největším trestem, který je může postihnout.
Jak to dopadlo na 2. stupni? Nejprve fakta, takže na vysvědčení se objevila 71 krát známka 1, dále 62 krát známka 2 a známka 3 se objevila 7 krát. Celkem je na 2.stupni 140 žáků.
S hodnocením předmětu byli všichni žáci seznámeni na začátku školního roku. Pro ty čtenáře, kteří neví, co se hodnotí známkou 3: např.malý zájem o předmět, neprojevující se snaha o dosažení dobrých pohybových výkonů, nespolupracující žák, neukázněný žák a další ukazatelé.
Na známce na 2.stupni ZŠ se podílí ze 60% aktivita žáka a ze 40% úroveň ukazatelů pohybových schopností a výkonnosti, také zlepšování těchto ukazatelů. Pedagog má k dispozici tabulku výkonů.
Je zcela jasné, že bez snahy a bez toho, že žák zacvičí daný cvik, nebo že se nebude snažit jej při neúspěchu zdokonalit, nemůže dostat jedničku. Také jinak řečeno, kdo nejraději tráví tělocvik schovaný za švédskou bednou, na toaletě, či jej stále něco bolí (dnes pata, zítra hlava, pozítří záda,..), kdo soustavně narušuje kázeň v Tv...no uznejte sami, je to na jedničku?
Teď chci rodičům poradit. Pokud nebudete vědět, jak se co hodnotí, za co Vaše dítě dostalo špatnou známku, obraťte se na vyučujícího daného předmětu. Pokud Vás to neuspokojí, tak na třídního učitele. Jistě Vám každý třídní učitel bude nějakým způsobem nápomocen a navíc zná Vašeho potomka nejlépe. Další pomoc najdete u vedení školy(ředitel, zástupce). Dále tu je pro Vás výchovný poradce a školní psycholog. Za svoje léta praxe vím, že učitelé se vždy snaží rodičům podat pomocnou ruku, poradit a najít pro jejich děti tu nejschůdnější cestu. A motivační může být nejen krásná známka a pochvala, nýbrž i horší známka. Ta někdy vyburcuje víc, než by se čekalo.
A poslední můj osvědčený poznatek: Příklady opravdu táhnou. A to nejen vzor učitele, ale hlavně vzor rodičů. Je téměř jisté, že rodiče, kteří např. lyžují a vedou k tomu své děti od mala, dosáhnou toho, že jejich potomek bude lyžování také mít rád nebo to aspoň bude dobře umět a naučí to posléze své děti. Nabytá dovednost, láska ke koníčku v člověku zůstane do smrti.
Co říci na závěr? Už nejsem neklidná, protože to na naší škole zdaleka není tak špatné, jak se mi po přečtení předchozí zprávy jevilo. Nemohu hodnotit známky žáků z jiných tříd než 3.A, ve které učím. O jiných nic nevím, navíc k jejich hodnocení nejsem kompetentní. Ale jedno Vám povím, ty moje děti z 3.A mám strašně moc ráda. (A dala jsem z Tv dvě dvojky na vysvědčení.)
A rodiče, nevěšte při problémech se svými dětmi hlavu a s důvěrou se na nás obraťte. Přeji Vám hodně úspěchů a radosti ze svých dětí.
Lydie Bojková, Mgr.

Pavla Šnajdrová    28 leden 2011 13:42
Zdravím ZŠ v Návsí i všechny její přátelé,

tak se nám blíží pololetní vysvědčení a já nic netušíc jsem odkryla problém, který bych vůbec nečekala. Nese název tělesná výchova na Základní škole v Návsí. S hrůzou jsem zjistila, že tento vždy a téměř všemi oblíbený předmět může v mnoha rodinách představovat docela pořádného strašáka. Protože se to poprvé dotklo i mě, nemohu jinak, než se nad věcí zamyslet a svůj názor zde vyjádřit.

Ani ve snu by mě nenapadlo, že dnes, kdy učitelé žehrají, jak moc museli snížit laťku svých nároků, se může rozdat tak zoufale málo jedniček a tolik dvojek, ba dokonce i trojek z tělesné výchovy. Zrovna teď, kdy se poukazuje na to, jak málo se děti hýbou. Neměla by tělesná výchova spíše děti motivovat než otrávit, nebo v horším případě i frustrovat?

Dovolím si podívat se na věc trošku vědečtěji. Podle závěrů výzkumu Fakulty tělesné výchovy a sportu UK Praha za posledních 20 let klesla pohybová aktivita dětí o 30%. Není to varující? Odborníci uvádějí, že se pojetí tělesné výchovy mění. Už nejde o zvyšování tělesné zdatnosti, ale o prevenci mnoha různých nemocí a obezity. I já jsem přesvědčena, že je to právě škola, která musí pomoci rodičům navykat děti na pohyb. Ale známkováním dle tabulek výkonů? Jinými slovy stejný názor odborníků: „ Výuka tělesné výchovy se musí změnit. Místo známkování na základě výsledků v testech fyzické zdatnosti by měl učitel žákům pomoci najít vhodnou aktivitu, která je bude bavit a navíc by měl umět poradit, kde a jak sportovat také ve volném čase.“

Proto milá ZŠ Návsí, jakkoli se snažíš být moderní a mnohdy až revoluční (často se Ti to daří), jsi tady tvrdě zaspala. Probuď se nebo se Ti může stát, že rodiče půjdou o dům dál, tam kde se pěstuje mnohem přátelštějští přístup k tělesné výchově a k pohybu vůbec, a kde se snaha a píle cení stejně jako perfektní výkony.

A jako bonus rada pro rodiče. Až se Vám nebude zdát známka Vašeho potomka třeba z angličtiny, spočítejte si průměr, třeba bude 1,499 a vejdete se do jedničky. Když tabulkově, tak tabulkově.

Přeji ZŠ Návsí mnoho spokojených žáků i rodičů

Pavla Šnajdrová

Lenka Boturová    29 červen 2010 12:11
Milí a vážení páni učitelé, milé a vážené paní učitelky, pane řediteli,

můj syn Jáchym v letošním roce končí první třídu - a já Vám všem chci ze srdce poděkovat za všechno - za to, že jste jej tak důležitým obdobím v životě každého člověka provedli, a že se Vám podařilo to nejúžasnější - a to, že do školy chodí rád, i přesto, že to pro něj (i pro Vás) mnohdy příliš jednoduché není. Máte můj hluboký obdiv - celková atmosféra i klima školy je přátelské a veselé - prostě příznivé všem, kdo v ní tráví kus svého života.

Přeji krásné, zasloužené prázdniny, hodně slunce, zdraví a pohody.

Lenka Boturová

Mon.ika    06 květen 2010 18:56
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Dobrý den všem,
tyto stránky jsou samozřejmě úžasné stejně jako škola ,která pořádá během školního roku nějaké ty akce pro veřejnost, kde můžou rodiče, samozřejmě i další příbuzní atd.shlédnout vystoupení žáků. Na jedné takovéto akci konkrétně na letošním Jarním odpoledni měla premiéru skupina KRTCI, chtěla bych se zeptat kdy tato všemi oblíbená skupina bude mít další ,,koncert" a jestli do svého repertoáru zařadí i nějaké nové písničky. Myslím si,že událostí vhodnou pro tento koncert by byly například radovánky,kde by měla skupina větší publikum než v PZKO, už jenom proto,že do PZKO se nevejde tolik lidí...:)

Soňa Szotkowská    30 duben 2010 19:16
neni žač každy mně prosil až du do Bystřice ale bohu žel jdu do Návsi maji smulu. když bych šla do bystřice tak by mně tam sikanovali atd a pak by to nešlo se přemistit do Návsi ale v Návsi mam hodne kamaradku a kamaradu ze školky tak to mam dobre sise si je enpamatuji. Pane řediteli Katka Kotasová je moje nej kamaradka mohli bysme spolu byt ve třide a spolu sedět prosim.děkuji

V.Šnajdr    29 leden 2010 09:36
Soni, děkujeme za hodnocení a my se určitě těšíme na Tebe v 6.třídě.

Sona Szotkowska    27 leden 2010 06:19
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
ja se těšim jak pujdu do te školy do 6 vy mate super školu :grin

René Pilch    27 listopad 2009 16:49
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Zdravím kolegy a žáky z Návsí. Mám na starosti školní časopis na ZŠ Jablunkově, naše redakce spravuje také internetové stránky a popravdě přátelé, musíme před Vámi smeknout. O školní televizi uvažujeme skoro rok, ale tak daleko jako jste vy, tak o tom se nám ani nesní. Jste opravdu skvělí, máte dobré učitele a skvělé vedení. Taky Vaše webové stránky jsou velmi přehledné a ucelené....Držím Vám pěsti a mějte se hezky :eek :)
Komentář admina Komentář admina:
Díky ;)

Dagmar Jarošová    23 listopad 2009 17:20
Ráda bych pozvala zájemce o astronomii a přírodní vědy obecně k návštěvě webu "Nezávislé astronomické fórum".
NAF je zaměřeno především na obory související s astronomií,nevyhýbáme se však ani jiným tématům. Rádi bychom mezi sebou přivítali zvídavé zájemce o přírodní vědy (začátečníky i pokročilé).
http://astroforum.the-up.com/forum.htm


40
vzkaz v knize
1 2 »

EasyBook

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadfea5dd5731fb1a537ae724e92f1d14f1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 44 Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadce058e0374e6850359c65e339fe7d8b1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 66