MZŠ Návsí - O škole

Citáty a jiné "hlášky"

Když už člověk jednou je, tak má koukat , aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být tím,čím je a nemá být tím, čím není,  jak tomu v mnoha případech je. J. Werich

 
O škole Tisk E-mail
Napsal Administrator   
Čtvrtek, 03 červenec 2008

Naše škola skola2.jpg

Nachází se v malebném údolí Moravskoslezských Beskyd, ve vesničce Návsí, která leží blizoučko Jablunkova. Škola je postavena v centru obce, takže všude máme pouze malý krůček k potřebným nákupům a službám.

Před školou se nachází obecní úřad, který se velmi pečlivě stará nejen o vybavení školy, ale i o své obyvatele. Protože podél školy vede hlavní silnice k hraničnímu přechodu se Slovenskem, musí naši žáci dávat bedlivý pozor při přecházení silnice. Někteří žáci dojíždějí autobusem z okolních vesnic, Milíkova a Hrádku. Návsím protéká naše velmi oblíbená říčka Olše, kterou využíváme v létě na koupání a rybaření a v zimě k zimním radovánkám či k romantické procházce okolo řeky.

Před naší školou se nachází památník T. G. Masaryka, prvního československého prezidenta. A ne pouze on. Máme zde také krásné vzácné stromy, které zpříjemňují prostředí kolem školy, ze kterých vyzařuje vesnický klid. Hezké prostředí dotvářejí také vkusně upravené domky v okolí školy.

I tím, co máme za školou, se také musíme pochlubit. Nachází se tam nový víceúrovňový sportovní areál s basketbalovým a fotbalovým hřištěm a tenisovým kurtem. Při vstupu do naší školy si můžete všimnout také zlaté destičky, na které jsou napsána jména našich učitelů, kteří byli za 2. světové války popraveni nacisty. Čest jejich památce! Celá naše škola je vlastně rozdělena na dvě části.

Na část starou a novou.Ta nová byla dokončena v roce 1996 a je moderně vybavena. Stará budova je dlouho používána, ale přesto je poměrně zachovalá. Na škole také najdeme dvě počítačové učebny.Ta, která se nachází v nové části, je určena pro výuku na PC, a ta ve staré části slouží pro výuku dyslektiků. Dále zde máme odborné pracovny chemie, přírodopisu, fyziky, technických prací, kuchyňku, jazykovou učebnu, hudebnu, kabinety, tělocvičnu a samozřejmě třídy.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 01 leden 2009 )
 

Dnes je

Čtvrtek, 13 prosinec 2018

Ankety

Chodíte do školy rádi?
 

Náhodný obrázek

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadfea5dd5731fb1a537ae724e92f1d14f1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 44 Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadce058e0374e6850359c65e339fe7d8b1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 66