MZŠ Návsí - Hodnocení školního roku 2013/14
Hodnocení školního roku 2013/14 Tisk E-mail
 

Napsal vlada snajdr, v 26-06-2014 11:03

Zobrazení : 20616

Oblíbený : 1034

Publikováno v : O škole, O škole

Vážení přátelé,

školní rok je téměř na jeho samém konci, a tudíž přichází čas na krátké ohlédnutí se za tím, co se v jeho průběhu událo, povedlo či nepovedlo.

Ve školním roce 2013 - 14 naši školu navštěvovalo celkem 328 žáků, kteří byli vyučováni podle školního vzdělávacího programu „Škola pro každého", celkem v 16 kmenových třídách vybavených IT technikou. K výuce byly využívány rovněž speciální třídy, jako například: učebny fyziky, chemie, jazyků a hudební výchovy, školní dílna, tělocvična, počítačová či multimediální. Novinkou letošního roku bylo zavedení povinného druhého cizího jazyka pro všechny žáky od sedmého ročníku. V naší škole se žáci učili povinně anglickému a ruskému jazyku, v rámci volnočasových aktivit navštěvovali kroužky španělštiny a italštiny. Na škole pracovalo celkem 30 zájmových kroužků vedených pedagogickými pracovníky a rodiči. Žáci se zúčastnili mnoha soutěží a olympiád, kde získávali zajímavá ocenění. Za zmínku stojí, např. přeborník kraje ve stolním tenise družstev, druhé místo v okresních kolech matematické, recitační soutěží a atletického trojboje žáků 1. st., úspěšní řešitelé okresních kol matematických, fyzikálních a chemických soutěží, umístění na stupních vítězů ve vybíjené, kopané, šachu, pěveckých a jazykových soutěžích. Rovněž 100procentní úspěšnost přijatých žáků 9. ročníků na střední školy hned v prvním kole přijímacích zkoušek svědčí o kvalitní výuce.

     V lednu 2014 proběhl zápis žáků do prvního ročníku. Ze 42 příchozích bylo přijato celkem 39 žáků k povinné školní docházce. Do různých ročníků školy docházeli nejen žáci trvalým bydlištěm v Návsí, ale i z okolních  měst a obcí (Jablunkova, Třince, Hrádku, Milíkova, Lomné, Písečné, Bocanovic a Mostů u Jablunkova). Na škole výborně pracovala tři oddělení školní družiny, kde paní vychovatelky připravovaly pestrou škálu činností pro 90 žáků prvního stupně.

     Významnými událostmi tohoto roku byla, například uskutečnění adaptačních pobytů pro žáky šestého ročníku, Vánočního koncertu, školního karnevalu, Dne otevřených dveří, Noci s Andersenem, Noci hororů, sportovní olympiády žáků prvního stupně, kulturního odpoledne Z pohádky do pohádky včetně divadelních představení, což vyvrcholilo účastí našich žáků na Mezinárodním festivalu umělecké činnosti v Rožnově pod Radhoštěm. Ve spolupráci se SRPŠ již tradičně proběhly Školní ples, Radovánky a na letní prázdniny připravujeme Měsíc zájmů zaměřený na smysluplné využití volného času našich žáků. Ke zkvalitnění výuky přispěly také  lyžařský a plavecké výcviky, exkurze po těšínských památkách a do polské Věličky a Osvětimi. Na mezinárodním poli jsme i nadále spolupracovali se Slovenskou základní školou ze Svrčinovce, proběhla netradiční setkání žáků se členy hudební skupiny z Polska a s turisty z Jižní Koreje a v květnu jsme vyrazili na poznávací pobyt do Anglie, tradičně organizovaný společně se Základní školou Jablunkov.

        Významné místo na chodu školy si vydobyl preventivní program Školní vlak, kde pro žáky školy byly v průběhu roku připravovány akce zaměřené na jejich všestranný rozvoj. Bohužel zde jsme se občas setkávali s nezájmem žáků převážně z ročníků druhého stupně. Pro některé žáky udělat něco navíc pro školu, bez určitého osobního profitu, se jeví velkým problémem.

     Školní rok 2013/14 byl spojen s mnoha rekonstrukčními pracemi v budově školy. Za významného přispění Obecního úřadu Návsí se nám podařilo  omítnout a zaizolovat školní budovu včetně půdních prostor, vybudovat školní amfiteátr, vyspravit a nově oplotit školní hřiště, přeměnit prostory staré jídelny na stálá oddělení školní družiny včetně sociálního zařízení v suterénu školy. Pro zkvalitnění výuky jsme zakoupili modernější školní pomůcky, sportovní vybavení na florbal, lyžování či házenou.

     Pedagogický sbor školy byl stabilizovaný, plně kvalifikovaný a odvedl kvalitní práci, mnohdy nad rámec svých pracovních povinností. Nesmíme zapomenout na pracovníky školy z ekonomického úseku, úklidu a údržby, bez nichž si chod školy nelze rovněž představit. Významné děkuji musí zaznít i směrem k našim paním kuchařkám,  které svým kulinářským umem přimělo více než 400 strávníků u nás obědvat či si brát obědy domů.

     A co říci závěrem? Zde jsem uvedl jen stručný výčet událostí, které se uskutečnily v průběhu školního roku. Mnohé další a mnohdy podrobnější informace lze najít na webových stránkách školy www.zsnavsi.cz (s momentální sledovaností téměř 132 tisíc návštěv) a rovněž prostřednictvím reportáží školní televize NaStopě, která již několik let informuje o dění na škole a jejíž pořady jsou mimo jiné k vidění po celý den v prostorách železniční stanice Návsí.

     Blíží se čas letních prázdnin, a tak chci popřát všem žákům, zaměstnancům, rodičům a přátelům školy jejich příjemné strávení, užití si teplého počasí a krásných letních dnů a těším se opět v září ve zdraví na shledanou.

Poslední změna : 26-06-2014 12:03

   
Quote this article in website
Favoured
Print
Send to friend
Related articles
Save this to del.icio.us

Komentáře uživatelů  RSS komentárů
 

Průměrné hodnocení

   (0 volba)

 


Přidej komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj.

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.9 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >

Dnes je

Středa, 16 leden 2019

Ankety

Chodíte do školy rádi?
 

Náhodný obrázek

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadfea5dd5731fb1a537ae724e92f1d14f1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 44 Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadce058e0374e6850359c65e339fe7d8b1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 66