MZŠ Návsí - Poslední společný výlet páťáků
Poslední společný výlet páťáků Tisk E-mail
 

Napsal S.Sikorová, v 21-06-2014 13:08

Zobrazení : 5101

Oblíbený : 404

Publikováno v : O škole, O škole

V pátek 20. 6. 2014 se vydali páťáci na svůj poslední společný prvostupňový výlet. Cílem jejich trasy byla chata Skalka a jako sladký bonus byla s přenocováním.

 

Děti 5. A trávily výlety od 1. tříd společně. Nejdříve jako dvě samostatné třídy, ale od 2. ročníku už jen jako jedna velká společná třída. No a po pěti letech nastal čas jejich posledního společného výletu.

Jelikož v loňském školním roce opět vyhráli celoškolní soutěž Školní vlak, měla jim být odměnou noc strávená v Jasení. Tam už ale byli dvakrát. Tak jsme se společně rozhodli, že odměnu trochu pozměníme. Spojíme ji s výletem a přenocujeme na Skalce.

V pátek ráno se děti sešly před školou a společně jsme vyrazili na vlakové nádraží. K velkému nadšení dětí jsme se do Mostů u Jablunkova přemístili dvouposchoďovým vlakem. A dvoudenní výlet mohl začít. Tůru na chatu Skalka zvládly děti překvapivě rychle. Ke konci cesty jejich chůzi zrychlilla vydatná přeháňka.Smích Po ubytování na pokojích vyrazili všichni prozkoumat okolí chaty a otestovat přilehlé volejbalové hřiště.Po obědě a odpočinku na pokojích jsme se vydali na Kamennou chatu Velký Polom a na rozhlednu, která je postavena v její blízkosti. Dále byl naším cílem Murzynkový vrch. Při cestě tam si všichni prověřili svou fyzičku. Nedávné vichřice se na lesích nepěkně podepsaly. Přes cestu leželo spoustu vyvrácených stromů, jejichž přelézání, překračování a přeskakování  dalo pořádně zabrat. Na vrcholu Velkého Polomu jsme se podepsali do kroniky a vydali se dál. Na Murzynkový vrch jsme ale bohužel nedošli. Několik kluků si pořádně nabralo vodu do tenisek, když se "hlava nehlava" vydali přes mokřad a navíc to opět vypadalo na pořádný slejvák. Takže jsme se obrátili a hurá zpátky na "naši" chatu. Vítr ale mraky rozfoukal, takže jsme si udělali nanukovou zastávku na Severce. Po návratu na Skalku jsme se začali chystat na opékání párků. Ale příroda byla opět proti nám - zase začalo pršet. Už jsme si mysleli, že budeme prosit, aby nám párky osmažili na pánvičce. Nakonec jsme ale přece jenom opékali - a to přímo v chatě v krbu.Mrkající 

Po "krátké" noci Smích a  vydatné snídani jsme uklidili pokoje a vyrazili zpátky do Mostů. Na hodinku jsme se zastavili na chatě Zuzana, kde si kluci zahráli nohejbal a děvčata zařádila na houpačkách a kolotoči. Potom už nás  čekala jen cesta do Návsí. 

Tam jsme spokojeni a správně unaveni ukončili náš poslední společný výlet.

FOTOALBUM

Poslední změna : 21-06-2014 15:46

   
Quote this article in website
Favoured
Print
Send to friend
Related articles
Save this to del.icio.us

Komentáře uživatelů  RSS komentárů
 

Průměrné hodnocení

   (0 volba)

 


Přidej komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj.

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.9 © 2007-2018 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >

Dnes je

Sobota, 15 prosinec 2018

Přesně

Akce družiny aktuálně

 

5. 6. Odpoledne s Kuliočkem - KD Trisia trz.

24. 6. Výlet - Dolní Lomná

články DRUŽINY tady ... 

 

Rozvrhy 2013/2014

Okna Vesmíru, články o vesmíru, vědě a technice
Martin Petrásek, JoomlaMCZ, JoomlaCZ, tvorba WWW stránek

Ankety

Který předmět máš nejraději?
 
Chodíte do školy rádi?
 

Náhodný obrázek

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadfea5dd5731fb1a537ae724e92f1d14f1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 44 Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadce058e0374e6850359c65e339fe7d8b1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 66