MZŠ Návsí - Velikonoce
Velikonoce Tisk E-mail
 

Napsal Marta, v 23-04-2014 09:43

Zobrazení : 2206

Oblíbený : 379

Publikováno v : O škole, Družina


Družinkové Velikonoce v muzeu v Dolní Lomné.

Dne 15.4.2014 jsme se s držinkou vydali do muzea v Dolní Lomné, kde nás čekala výstava a ukázka velikonočních výrobků.

Dětem pracovnice muzea přiblížily tradice a zvyky Velikonoc a také jim předvedly, jak se pletou pomlázky, zdobí vajíčka a vyřezávají různé krásné předměty ze dřeva.

Děti ze zájmem vše sledovaly, ale také si mohly výrovky samy vyzkoušet. Děvčata zdobila vajíčka a kluci pletli krásné pomlázky.  Všichni jsme moc rádi uvítali pozvání na " placki z blachi ze špyrkami ", které nám v muzeu připravili. Byly moc dobré- mňam a Úsměv všichni jsme se jen olizovali Mrkající.

Naše kroky dále směřovaly k dobrovolným hasičům Dolní Lomné, kteří nám přiblížili náročnost a důležitost své práce. Prohlédli jsme si hasičský vůz a všechny věci, které hasiči potřebují  k vykonávání své práce. Diskutovali jsme rovněž o tom, že se nesmí v žádném případě zneužívat tísňová volání. Také jsme si prohlédli pomůcky, které slouží k vyprošťování osob, k jejich stabilizaci a první pomoci. Hasiči nám ukázali, jak asi vypadá poplach a jak musejí  rychle sjet po tyči, nezdržovat se chůzí po schodech,  aby byli co nejdřív u auta, mohli vyjet a poskytnout rychlou pomoc tam, kde je třeba.

Naše poslední příjemná přednáška se uskutečnila v Hotelu pod Akáty, kde nám p. Radovan Koreň přichystal poutavou přednášku o své cestě do Afghanistánu s vojenskou jednotkou, ve které sloužil. Dále svou přednášku obohatil i ukázkou zbraní a velice zdůrazňoval , že zbraně jsou důležité pro udržení pokoje a míru v celé zemi.

Bylo to moc krásné předvelikonoční odpoledne s velkou spoustou načerpaných informací.

fotečky 


Poslední změna : 25-04-2014 07:24

   
Quote this article in website
Favoured
Print
Send to friend
Related articles
Save this to del.icio.us

Komentáře uživatelů  RSS komentárů
 

Průměrné hodnocení

   (0 volba)

 


Přidej komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj.

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.9 © 2007-2018 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >
Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadfea5dd5731fb1a537ae724e92f1d14f1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 44 Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadce058e0374e6850359c65e339fe7d8b1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 66