MZŠ Návsí - Školní mánie (Školní postřehy č. 2)
Školní mánie (Školní postřehy č. 2) Tisk E-mail
 

Napsal vlada snajdr, v 31-01-2013 11:59

Zobrazení : 3481

Oblíbený : 457

Publikováno v : O škole, Školní postřehy

Školní mánie (Školní postřehy č. 2)

Čas od času se mezi dětmi objeví něco, případně někdo, co je ohromí nebo přiměje k činnosti, kterou provozují mnozí jejich přátelé, kamarádi či známí. Jinak tomu není ani ve škole. Pamatuji si doby, kdy jsme jako děti sbírali „CÉČKA“, vyměňovali si poštovní známky, ubrousky, obaly od žvýkaček a další. Jednu dobu byly velmi populární, např. kartičky pokemonů, hokejistů nebo fotbalistů a u dnešních dětí jsou to kartičky či nálepky ze supermarketů. Zde však ze značné části úřaduje reklama sdělovacích prostředků. Sběratelství se mění v mánii.

Na naší škole se objevil jiný druh mánie, na níž zcela určitě nemá vliv žádná reklamní kampaň, žádné „osobnosti“ módy či šoubyznysu, pravděpodobně ani ne většina rodičů či pedeagogů.

Malá hádanka. K této školní mánii je zapotřebí trocha prostoru, kde se dá umístit stůl modré či zelené barvy se síťkou uprostřed, 2 pálky a jeden malý kulatý „nesmysl" - bílý nebo oranžový míček. Oč se tedy jedná? Naši školu zasáhla mánie stolního tenisu. Ano, stolní tenis se v naší škole hraje již několik let, možná i desítku let, ale v takovémto měřítku to ještě nepamatuji. Ve škole máme celkem 9 pingpongových stolů, na kterých mohou hrát žáci v rozptylovacím prostoru o velké přestávce, o volné hodině nebo odpoledne v tělocvičně v rámci sportovního klubu. Ve škole je úplně normální, že se hraje i po vyučování, většinou do tří hodin, někdy i déle po domluvě s vyučujícími. Mezi nejaktivnější hráče patří žáci 6.- 9. ročníků. Rovněž školní družina má svůj vyhrazený čas a prostor na tuto hru. Kromě obligátních dvouher a čtyřher se hraje „Kolotoč“, někdy i s uzpůsobenými pravidly na záchranu. Ti nejlepší se pak setkávají v kroužku stolního tenisu v pondělky a úterky nebo o víkendech pod hlavičkou SK Návsí, kde skutečně vynikající práci odvádějí trenéři Marcel Heczko a Milan Kluz. Velkým úspěchem letošního školního roku bylo druhé místo mladších žáků a první místo starších žáků v okresním kole stolního tenisu a následující postup do kola krajského, které naše úspěšné hráče čeká v jarních měsících 2013. Každoročně hrajeme stolní tenis i na mezinárodní úrovni se žáky ZŠ Svrčinovec. Mezi úspěšné stálice patří Jan Sikora a Lukáš Bojko z 9. ročníku, Adam Fojcik a Dominik Sikora z 8. ročníku. Na paty jim však šlapou stále se lepšící žáci mladších ročníků.

Stolní tenis u nás hraje prim, takže je zcela běžné vidět každý všední den několik desítek hrajících nadšenců, neustále se lepšících ve svých úderech a fintách. Je skvělé, že je to druh aktivní mánie, u které je nutno mít i určitou fyzickou kondici, kterou v současné počítačové době mnohé děti postrádají. Nadšencům stolního tenisu přeji mnoho sportovních úspěchů, a hlavně radost ze hry.

PS: Jsem zvědav, kdy se přidají děvčata.

Poslední změna : 31-01-2013 16:25

   
Quote this article in website
Favoured
Print
Send to friend
Related articles
Save this to del.icio.us

Komentáře uživatelů  RSS komentárů
 

Průměrné hodnocení

   (0 volba)

 


Přidej komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj.

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.9 © 2007-2018 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Další >
Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadfea5dd5731fb1a537ae724e92f1d14f1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 44 Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadce058e0374e6850359c65e339fe7d8b1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 66