MZŠ Návsí - Ostrava pěti dopravními prostředky
Ostrava pěti dopravními prostředky Tisk E-mail
 

Napsal vlada snajdr, v 12-11-2012 13:46

Zobrazení : 1660

Oblíbený : 116

Publikováno v : O škole, O školeOstrava pěti dopravními prostředky

V sobotu 10. listopadu jsme se společně vydali na poznávací výlet do Ostravy. Patnáct
nejlepších sběračů lesních plodů či starého papíru z řad našich žáků za doprovodu rodičů, případně prarodičů vyjelo vlakem směr Ostrava -  hlavní nádraží.


Cestou do ZOO trolejbusem č.101 jsme si prohlédli část města včetně fotbalového stadionu FC Baník
Ostrava na Bazalech. V průběhu dvouhodinové prohlídky zoologické zahrady jsme se seznámili s místní faunou a flórou. Na začátku nás vítali plameňáci, prohlédli jsme si, např. pavilony kočkovitých šelem, opic, medvědů a hrochů (jsou chováni pouze ve dvou ZOO v ČR), zaskotačili jsem si na zoofarmě, prohlédli si sloní rodinku a na konci jsme navštívili důstojně se procházející žirafy včetně RADOSTI - žirafího mláděte.

Odpoledne jsme strávili prohlídkou Nové radnice včetně vyhlídky z její 87metrové věže. Společně jsme si vyslechli pohádky a pověsti z Ostravska a pak jsme se prošli po Masarykově  náměstí. Tramvají jsme dojeli na vyhlášenou Stodolní ulici a  z ní pak vlakem směr Návsí.

Výlet to byl opravdu vydařený. Krásné slunečné počasí a příjemná nálada nás provázely po celý den. Děti si rovněž zasoutěžily při vyplňování OSTRAVSKÉHO KVÍZU (odpovědi na něj mohly získat v průběhu celého dne), seznámily se s historií Sýkorova mostu a v dálce byla k vidění Halda Ema. A kterými pěti dopravními prostředky se v ten den vlastně cestovalo? Vlakem (pantograf, Elefant), trolejbusem, tramvají a po svých. Jo, a ještě jsme jeli dvěma moderními  výtahy :-((.

foto tady


Poslední změna : 23-04-2014 09:48

   
Quote this article in website
Favoured
Print
Send to friend
Related articles
Save this to del.icio.us

Komentáře uživatelů  RSS komentárů
 

Průměrné hodnocení

   (0 volba)

 


Přidej komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj.

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.9 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Předch.   Další >

Dnes je

Středa, 16 leden 2019

Přesně

Akce družiny aktuálně

 

5. 6. Odpoledne s Kuliočkem - KD Trisia trz.

24. 6. Výlet - Dolní Lomná

články DRUŽINY tady ... 

 

Rozvrhy 2013/2014

Okna Vesmíru, články o vesmíru, vědě a technice
Martin Petrásek, JoomlaMCZ, JoomlaCZ, tvorba WWW stránek

Ankety

Který předmět máš nejraději?
 
Chodíte do školy rádi?
 

Náhodný obrázek

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadfea5dd5731fb1a537ae724e92f1d14f1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 44 Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/srv/www/user-uploadce058e0374e6850359c65e339fe7d8b1) is not within the allowed path(s): (/CORE/AreaC/zsnavsi.cz/:/srv/www/zsnavsi.cz/:/usr/share/php:/usr/share/pear:/srv/www//user-upload:/srv/www/user-upload) in /srv/www/zsnavsi.cz/www/templates/tbc_officestyle/index.php(242) : eval()'d code(1) : regexp code(1) : eval()'d code on line 66